1. Den - Oblíbené anime

16. března 2016 v 18:31 | Teranosuke Unko |  30 Day Anime Challenge
Tak jo! Začínám!
Musím přiznat, že vybrat jen jedno anime je nemožné. I když mám momentálně jasného favorita, jsou další anime na která prostě nedám dopustit. Myslím, že vyberu první tři.
1. GinTama


Momentálně můj jasný favorit. Anime, které se mi zahryzlo do srdce snad nejvíc. I když GinTamu sleduji jen něco přes tři měsíce, za tu dobu se pro mne stala něčím neskutečně důležitým. Obsahuje snad vše co vážně miluji. Stejně jako je to ta nejlepší parodie a komedie, co jsem viděla, je to i úžasný akčňák a drama. Navíc se odehrává za mé oblíbené éry v Japonsku a zároveň tam jsou prvky moderní doby. A obsahuje moje milované samuraje. Myslím, že GinTama pro mne byla trefa do černého. Tohle šílené anime s naprosto úžasnýma charakterama ve mne vyvolalo asi nejvíce emocí. Smála jsem se. Plakala jsem. Uvědomila jsem si tolik věcí. Třeba to že nechci celý svůj život proležet jen doma, ale zažít taky něco šíleného a najít si skvělé přátele. Věřím, že tohle anime mi v srdci zůstane ještě hooodně dlouho.


Pokud však mám vybrat tu nejúžasnější věc na GinTamě, jsou to charaktery, které ji tak nějak tvoří. V tomhle je zaručeně nejlepší. Občas si přeji takové přátele jako jsou oni. Někoho tak šíleného a skvělého. Ale asi bych měla přestat snít a začít to uskutečňovat XDD.


Tohle nosím na krku. Je to znak pro stříbro, čte se jako Gin. Společně s maličkým znakem dole tvoří název GinTama. Stříbrná duše. (Neplést si s Kintama! XD Znamená varlata).

Jednoduše... na tomhle anime miluji snad vše. Charaktery. Příběh, který se poslední dobou pěkně (a nešťastně) rozjel. Hudbu. Styl animace. "Dirty jokes". Je to můj poklad. Něco na co nedám dopustit. Pokaždé když se cítím sklíčeně stačí jedna veselá epizoda a je líp. Taky je to asi první anime, které je tak dlouhé a já do celé dojela. Jasně, předtím jsem sledovala i jiné nekonečné anime, ale ty mne po nějaké té stovce přestali bavit (proto jich mám míň dokoukaných, vždycky se na to vykašlu, když mne to přestane bavit XDD). Tohle ne. Tady si to, i po té spoustě dílů, stále užívám. A doufám, že ještě dlouho budu. Snad. I když anime končí tenhle měsíc (určitě se vrátí) a manga je na tom docela blbě (bylo řečeno, že jde do finálního arcu), já věřím... mám aspoň malou naději... že si z nás Sorachi zas jen dělá prdel.


2. Shiki


Tohle anime je již dlouhou dobu mezi mýma nejoblíbenějšíma. Myslím, že mohlo být tak páte anime, které jsem viděla. A i když mám raději ty parodie a komedie, tohle anime je taky můj styl. Akorát trochu jiný. Taky jste si někdy vymýšleli vlastní příběhy nebo je dokonce psali, ne? Tak tohle anime bylo, jako by úplně vyšlo z mé temné fantazie. Úplně. Přesně tohle jsem hledala. A našla.
Shiki je prostě naprosto luxusní upíři anime. Z počátku jsem měla strach, zda to není nějaká romantická srajda, ale vůbec ne.
Tohle anime má rozhodně jednu z nejlepších atmosfér vůbec, která je navíc doplněná naprosto dokonalou hudbou. Vážně, lepší OST jsem v životě neslyšela. Styl kresby jsem si taky hned zamilovala. Ty proporce těla, prostě :33. Z charakterů se rozhodně dá vybírat, ale stejně jak jsem tam našla mé oblíbence jsem objevila i ty, co mi zrovna nesedli. Ale tak to je snad v každém anime (krom GinTamy, tam miluju snad všecky, ať je to kdokoliv).
U tohohle anime si i dost lidí stežovalo na pomalý rozjezd, ale... mne to vůbec nevadilo. Myslím, že u tohohle anime je to právě jen dobře. Nelíbilo by se mi kdyby se to rozjelo hned.


3. Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! a Hetalia

Ano, nedalo mi to, takže jsem to spojila XDD. Stejně jsou to oboje parodie a oboje teplý jak můj pokoj (moje topení jede nonstop na maximum).
Já ty parodie prostě miluju! XDD

Začneme...

3.A Bouei-bu.


Tohle anime... má fascinující název XDD. A ještě vice fascinující je jeho... děj? Prostě pokud jste si mysleli, že Free! bylo teplý... Bouei-bu trhlo jasný rekord.
A proč je teda tak skvělý? Protože si dělá prdel samo ze sebe. Fakt. Přece jen, vy by jste brali vážně anime, kde se parta pěkných kluků navštěvují chlapeckou školu mění na Battle Lovers aneb Magické chlapce chráníci planetu zemi? Na tohle anime jsem začala koukat jen protože to mělo mít hromadu fanservisu. Ale to byl omyl. Tohle anime je tvořeno fanservisem XDD. Ano, je to pěkná blbost, ale v tom dobrém smyslu. Protože se nebere vážně a jednoduše si ze sebe utahuje.


Byla oznámená i druhá řada na tenhle rok XDD. Hurej!

Začalo to nevinně... koukala jsem na ty bishíky, kteří tak neochotně bojují v komických oblečcích proti zvláštně vypadajícím monstrům a najednou bum. Tohle anime... mne sežralo. Nebo spíš já sežrala jej a nedokázala bez něj dál žít XDD. Bouei-bu je skvělá zábava. Pokud máte rádi přiteplený humor a přiteplený chlapce a nejste suchar.

3.B Hetalia.


Vraťme se asi o rok zpět. Kdyby jste se mne zeptali na mé nejoblíbenější anime, byla by to Hetalia.
Proč? Protože nápad personifikovat státy je skvělý. Pamatuju si, jak jsem tím byla unešená a jak mne Hetalia chytla hned od první sekundy, co jsem ji viděla. Tahle blbůsta může za hodně věcí. Za moji shippovací mánii, prohloubenou lásku k BL, moji úchylku na vlajky a zájem o historii. Ten jsem měla vždy, jinak bych na tohle anime ani nezačala koukat.
Tohle anime buda vždy v mém srdci. I když už na Hetalii neujíždím tak moc jako kdysi, stejně ji ze sebe úplně nevymažu. Snažila jsem se. Ale nejde to. Jediný čeho jsem dosáhla bylo, že se mi trošku odcizila. A za to mohl, bohužel, její fandom. Narazila jsem tam na věci, které mi trochu zničily pohled jakým jsem na tohle anime shlížela. A znechutili mi můj milovaný charakter.
No, každopádně... vzpomínat na tohle anime i trošku bolí, protože ho mám spojené s dvěma lidma. Ten jeden člověk ranil mne, toho druhého jsem zas ranila já. Udělala jsem chybu... a tohle anime mi to vždy připomene. Ale stejně tu bude, ať chci nebo ne.

Ale ten fandom je katastrofa. Už se do něj navrátím.

Takže... to je vše? Nakonec to není tak dlouhé, jak jsem se obávala. Jde to, ne? XDD Doufám, že se článek líbil a že jste se snad něco dozvěděli. Vidíme se zítra u oblíbeného openingu, tuším? Tam toho taky bude!

Teranosuke Unko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama