Můj největší strach

13. března 2016 v 16:41 | Teranosuke Unko |  Moje mysl
Nikdo si nevybírá do jaké rodiny se narodí. A asi i málo lidí je ve své rodině úplně nejšťastnější. Každý nemá ty skvělé respektující rodiče, kteří dokáží přijmout své dítě ať už je jakékoliv nebo ať už se rozhodne jakkoliv. Někdy máte prostě pocit, že jste v kleci a už jen čekáte na den, kdy konečně dosáhnete dospělosti a můžete uniknou. Můžete být volní.
Víte... konečně jsem se rozhodla svěřit se svým největším trápením. Konečně jsem se rozhodla svěřit tomuhle blogu a dostat to aspoň trošku ze sebe.Víte, mám své rodiče vážně ráda. Vděčím jim za to, že ze mne vychovali takovou (někdy až příliš) starostlivou a citlivou dívku, která má dokonce občas i sklony i k pomáhání. Takže přemýšlím... kde se ve mne vzala ta touha, udělat někdy "špatnou" věc? Mít začít ráda věci, které nenávidí? Taky to bylo jejich výchovou?
Už od malička jsem byla vedena k tomu, abych byla v budoucnu připravena stát se věřící. Moji rodiče jsou křesťané. Ale né, ti kteří chodí do kostela. Jsou takový jiní... schází se... teda scházíme se každou neděli v malém shromáždění, kde si společně předčítáme o Bohu. Naši dokonce i kostely a tyhle věci odsuzují a nečtou ani jejich Bible. Prý, že do nich zasahovali lidé.
Tohle shráždění navštěvuji už od nepaměti. Ze začátku jsem to brala automaticky, jako normální událost. Až po nějaké době, kdy jsem byla starší, jsem si všechno pamalu začala uvědomovat. Proč tu s rodiči chodím. Ale neviděla jsem na to nic špatné. Budu stejná jako oni. To bude dobře, ne? Ale čím jsem byla starší, tím víc jsem si uvědomila, jak se od toho jejich vysněného světa vzdaluju. Jak moc rozdílné jsou naše názory. Kolik špatných věcí dělám. A jak se jich nedovedu vzdát. Ano, dělám i špatné věci. Ale, víte vy, co? Jsem jenom člověk. Jsem jen ten špinavý hříšný člověk prolezlý lidskostí tohohle světa. Ale jsem to já. Proč se mám měnit? Proč se mám vzdávat věcí, které miluju jen abych byla někým jiným? Já chci být já! Chci být ten špinavý a zvrácený člověk, protože jsem to JÁ! Můžu si namlouvat, jak čistou jsem se stala, ale... ty špinavé myšlenky zůstanou. Jsou tu se mnou. Protože jsem člověk. A nic víc.
Rozhodla jsem se. Rozhodla jsem se pro svoji vlastní cestu. Ale mám strach.
Bylo mi řečeno i o tom, co se pak stane s tímhle světem... a co se stane s lidmi, kteří neuvěří. Nepamatuji si, jak přesně to je, ale bylo to něco jako: Člověk, který o víře ví a přesto neuvěří je daleko horší než nevydomí. Co mne bude čekat? Kolikrát se v noci tředu hrůzou a vzlykám do polštáře, jak moc se bojím. Co když další den nevysvitne slunce? Co když další den je ten den?
Já nevím, co chci. Pořád mám pochybnosti. Spousta lidí tyhle věci považuje za blbosti, ale... už od mala. Už od mala jsem o tom slýchala. Jak moc budou všichni ti lidé trpět. Pláč a skřípění zubů. Bojím se. Tak strašně moc se bojím. Kdybych jen věřila, nebála bych se. Těšila bych se na ten den, jako se těší moji rodiče.
Ale já nejsem jako oni.
A nikdy nebudu.
Na to jsem moc člověkem.
A právě kvůli tomuhle je jednoho dne budu muset opustit. Jak by dokázali přijmout, že nejsem stejná? Že nikdy nebudu? Budu muset odejít. Bude to bolet, ale budu muset. Jak bych se jim mohla podívat do očí? Jak by se oni mohli podívat do očí své dcery, která je jen zklamala?

Proč jsem se nemohla narodit do rodiny, která... nemůžu to napsat. Bojím se ho. Bojím se, protože on může kdykoliv ukončit můj život. A já se propadnu do té černočerné tmy, kde budu trpět. Navždy.

Někdo prosím. Zachraňte mne. Zachraňte mne před tím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anita angelb anita angelb | 15. března 2016 v 14:26 | Reagovat

to mas pravdu .. ja to poznala ted na 40
mam nevylecitelne onemocneni a hodnou kamaradku a musim resit  co rika ves???? :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!
DRZIM PALEC

2 anita  angelb anita angelb | 15. března 2016 v 14:28 | Reagovat

ja vim co  je to  se BAT  MOC SE BAT
  a myslim na  tebe ...moc moc 8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama