Po letech venku a na bruslích!

31. března 2016 v 20:53 | Teranosuke Unko |  Teranosuke a realita
Tak jsem se rozhodla založit novou rubiku. Přivedl mne k tomu dnešní zážitek a taky uvědomění, že bych na tenhle blog vlastně docela ráda zaznamenávala moje pokroky v realitě, kterou jsem se rozhodla začít prozkoumávat. Užijte si můj článek, kde vám popíšu, jak jsem asi po dvou letech konečně vylezla někam sama ven.Na bruslích jsem byla naposled asi před třemi lety. Nikdy jsem jim zrovna nefandila a nikdy jsem na nich nevydržela moc dlouho. Vždycky mne na ně musel někdo skoro až násilím vytáhnout. Navíc jsem je asi před rokem vyměnila za skate na který si občas s bráchou, bratranci nebo když je u mne jednou za uherskej rok kámoška, zajdu.
A venku? Jen tak venku jsem byla naposled asi před dvěma lety, když jsem v tomhle městě měla ještě větší kamarády... s kamarády co mám teď, nejsem na takový úrovni, aby jsme spolu někdy zašli ven. Aspoň s těmi, co žijí poblíž.
Takže, co mne tak vyhnalo ven? A ještě k tomu na brusle?
V první řadě to bylo počasí. Musím říct, že bylo vážně nádherně! Nikdy jsem si těhlech věcí moc nevšímala, ale od doby, co se tak nějak víc koukám kolem sebe a od doby, co jsem přestala na všechno ostatní nahlížet jako na špatné, jsem si všimla, jak krásné je jarní počasí.
Takže mne hlavou prolétla taková myšlenka... co kdybych... šla ven?
Pak jsem se tomu zasmála.
Ty a ven? Prosimtě, však víš kdo seš... kdo by s tebou asi tak šel ven? Nikdo za tebou ani nezajde a ty sama moc dobře víš, že němáš koule na to, abys někoho otravovala svojí přítomností...
No jo... a co teda? Mám jít sama?
Sama? Co chceš jako dělat sama? Procházet se? Nuda...
Tak jsem zase zapadla zpět k tabletu a telefonu. Než jsem si uvědomila... helec, však já můžu jít otravovat člověka, kterej je několik dlouhých kiláků ode mne. A tak jsem psala mému jedinému kontaktu na WhatsAppu mé myšlenkové toky a stěžovala si, jak se nemůžu kvůli svému vlastnímu druhému hlasu odhodlat ven.
Tak jdi na brusle, napsala.
Brusle?
Já a brusle?
Ani jsem nad tím nechtěla moc přemýšlet. Za chvíli jsem už prohledávala kumbál. Našla. Byly tam. Staré, ale pořád funkční.
To beru.
Za pár minut jsem ty staroušky měla na nohách. Ještě... bych měla sdělit, že jdu ven. Znělo to vtipně. Já jdu ven. Když jsem to říkala bratrovi, tak na mne nevěřícně koukal. Já a ven?
Vyjela jsem.
Cesta ze začátku byla děsná. Chvilku trvalo, než jsem se dostala na tu fajnovou cyklostezku, co tu máme, ale nějak jsem se tam dovalila. Bylo vážně zajímavé na tom po tolika letech znovu stát.
Konečně jsem vyjela po naší úžané cyklostezce a řeknu vám, to byla paráda.
Nikdy mne nenapadlo, že si bruslení za tak krátkou chvilku, tak zamiluju.
Tak dlouho jsem nebyla veknu.
A ono mi to asi i chybělo.
Bylo to jak z jiného světa. Jak z těch mých knih. Jen te vysněnej kluk mi tam jaksi chyběl.
Nádhera.
Potkala jsem i spoustu dalších lidí, kteří se rozhodli v tomhle překrásném počasí vyrazit ven. Někteří měli také brusle, někteří kola, pár běželo nebo se procházelo. V tu chvíli jsem litovala všechny, co právě sedí někde u počítače a hrají hry, když je jen kousek od nich tak nádherně.
Mohla jsem ujet nějakých pár kilometrů, než jsem se zastavila kousek od sousedního města a slupla nějakou laskominu na posilněnou. Užila jsem si překrásný výhled na pomaličku zapadající slunce a lebedila si v trávě u řeky. Pak jsem se vydala zpět. Cesta na zpátky bohužel utekla až příliš rychle. Příště musím jet dál. Ano, příště bude.
Doma už jsem narazila na rodiče. Stejná reakce jako u bratra. Jen jsem schytala poznámky jako: Jaktože zas nebereš mobil? Kde máš přilbu? Ale mně to bylo jedno. Měla jsem ze sebe skvělý pocit. Byla jsem venku. Udělala jsem další krok do světa. Přesně jak jsem chtěla.


Přísahám, že až se opět udělá hezky... tak brusle znovu vytáhnu! A vytáhnu je s radostí!

Teranosuke Unko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kvakva Kvakva | Web | 3. dubna 2016 v 19:38 | Reagovat

mna tiež niekam vytiahnut je zázrak a ešte k tomu na korčule :D to je potom komedia :D
a prepáč ak som ťa vydesila snáď si dodržiavala pitný režim aj tak :D

2 Teranosuke Unko Teranosuke Unko | 3. dubna 2016 v 19:45 | Reagovat

[1]: Fakt mně to napoprvé vyděsilo, ale nakonec jsem uvěřila představě, že se jedná o Apríl a doufala, že mně ta voda nezabije :-D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama