Inspirace přišla~!

5. dubna 2016 v 19:19 | Teranosuke Unko |  Moje mysl
I když jsem poslední dobou nehorázně náladová a už jistou dobu u mne přetrvává takové zvláštní a lehce melanchonické období, nějak jsem zpět získala svoji tvořivost, která mne před pár dlouhými měsíci opustila.Už dlouho mne nenapadl nějaký vlastní příběh. Naposled to bylo snad na začátku školního roku, kdy jsem začala psát návrh na postapokalyptické Sci-Fi o nábožeských fanaticích, útěku z ostrova a milostném vztahu mezi hlavními hrdiny tohohle příběhu. (Podotýkám, že oba byli muži.) No, v té době mi to přišlo naprosto úžasné. A jako musím říct, že ani po půl roce mi to nepřijde jako úplný brak... jen asi výrazně pozměním pár věcí. Třeba bych to někdy mohla vydat XD. Už vidím, jak to leží v těch zlevněných knihách, které si kupuju jen já, zatím co ostatní běží za těma nesmyslnýma romantickýma bestsellerama.
No, ale jako, aby jste věděli, mezi těma zlevněnýma knihama se kolikrát najdou fakt dobrý kousky... mnohem lepší, než ty předražený šunty...
Každopádně, byla to fakt dlouhá doba, co jsem začala psát něco vlastního. Mezitím jsem se soustředila na FanFikce, ale bohužel, ani jednu z nich jsem zatím nějak nedokázala dokončit XD. Momentálně mám rozepsané asi: čtyři na GinHiji, jednu na EnAtsu, už asi přes rok mám na Wattpadu rozepsanou na AsaKiku a v hlavě mi tak nějak pořád přebíhá nápad na OkiKagu.
Ano, všechno jsou to shipy XD. A krom OkiKagu je všecko shounen-ai nebo yaoi. U mně si moc nevyberete XD.
Ale jo, počkat! Je tu jedna FanFikce o Shinpachim, co jsem kdysi začala psát a kde jsem skoro u konce první kapitoly :33. A není to žádný ship ani nic úchylného XDD! Yeeey! Aspoň jedna jediná!

Ale o tomhle nechci psát. Chci napsat o mém nápadu, který mne tak nějak popadl.
Víte, vždycky jsem měla sen, že objevím nějaký luxusní příběh ve stylu slovní hry, která se jmenuje Dračí doupě. Určitě to znáte. Parta, jak lidí tak i mystických stvoření se speciálním zaměřením a rozmanitými zbraněmi a útoky , která se rozhodne vydat na cestu za... něčím. Nebo kvůli něčemu. V příběhu je spoustu fantasy prvků, můžete si navrhnout vzhled postavy... já tuhle hru žeru. Teda pokud má dobrého vypravěče a hráče se kterýma se dá hrát a které to hned neomrzí. Miluji tu rozmanitost, kterou mi tenhle fantasy svět nabídl. A doufala jsem, že najdu nějakou knihu nebo třeba i nějaký to anime, které bude podle mých představ.

Nenašla.

Vlastně ani nevím, proč mi to tak dlouho trvalo, než jsem si uvědomila, že si ten příběh můžu napsat. Asi to bylo v tom, že se ohledně těhlech věcí vždy tak nějak strachuju, že napíšu něco špatně, že něco nebude sedět.

Jenže pak jsem si řekla.

Je to fantasy. Nemusíš se řídit pravidly. Je to na tobě. Je to jiný svět. A navíc - pro koho to píšeš? Pro sebe!


Tahle myšlenka stačila. A protože většinou u svých psacích nápadů začínám s vymýšlením postav, vrhla jsem se na to. Udělala jsem si v hlavě návrh postav, jejich schopností a úloh, které v příběhu mají, jejich zbraní a stylu boje, jejich osobnosti, jejich příběhu, jejich motivace (která bude pro většinu docela podobná, protože se ženou za jedním cílem na kterém závisí celý svět. Doslova.), jejich vzhledu, jejich vztahů mezi sebou... není to kompletní, ale u některých už něco zhruba mám.
Pak jsem začala s příběhem. Taky na sebe nenechal dlouho čekat. Já si ve svých příbězích ráda vypisuji svoje vlastní strachy... a tak jsem z jednoho mého obrovského strachu udělala něco proti čemu se snaží tahle skupinka bojovat. Něco čemu se snaží zabránit. Už jsem namyslela i jak by mohli nekteré scény probíhat, jak by mohly být popsané. Dokonce už jsem přemýšlela nad tím, jak které charaktery umřou. Zatím jsem to vymyslela pouze u jednoho, ale musím říct, že to je docela smutný... nebude to jen tak nějaká smrt... a bude souviset s další věcí, ze které mám strach.
No, asi tady vypíšu nějaké základní body, které jsem si zatím tak nějak ujasnila. Možná se změní, možná ne. Ale hlavní náplň příběhu neprozradím, protože, co kdyby tu začal vycházet?...

1) Půjde asi o jedenáctičlennou partu.
2) Z počátku bude partu tvořit pět postav ze stejné vesnice, později se k nim postupně připojí ostatní.
3) Pravděpodobně budou všichni lidé. Zatím přemýšlím o tom, že by jedna dívka mohla být čarodějka, což asi nebudu brát jako úplného člověka...
4) Budou tam dvojčata, dívka a chlapec. Budou nejmaldší z celé party.
5) Každá z postav má rozdílnou barvu vlasů. Jsou to: modrá, zelená, černá, fialová, blonďatá, hnědá, bílá, červená, růžová, šedá. Jen dvojčata mají stejnou, pouze s jiným odstínem barvy. Každý má i specifický účes.
6) Vůdcem party bude dívka. Modrovlasá. A možná se bude jmenovat Dia.
7) Možná se vyskytnou prvky klasické heterosexuální romantiky. Co vím však jistě, bude tam lehce naznačen vztah dvou kluků. Každopádně o nic převratného nepůjde a moc daleko to nezajde.
8) Každá z postav má svoje zaměření. Zatím mám jasno v tom, že je vůdce, lukostřelec (živitel), nejsilnější člen, špeh, léčitel, pistolník, stratég, uživatel magie. Nic z tohohle však ještě není jasné, postavy budou postupně získávat více, než je zde psáno. U některých ještě jejich pozici nemám přesně zařazenou a ani tady si nejsem jistá, zda to tak bude.
9) Nejmladší postavě bude pravděpodobně 15, nejstarší 25.
10) Zatím vybírám mezi dvěma závěry příběhu.
11) Rozvažuji, ze které mám psát osoby. Nejraději bych asi příběh psala ze všech úhlů a ukázala, tak více věcí, ale pokud bych psala z první osoby, možná bych lépe vystihla pocity. Pohled vypravěče je však zatím pravděpodobnější.
12) Tři postavy mají smrt již jistou.
13) Už mám namyšlené minulosti některých postav. Některé budou smutné, jiné poměrně normální.
14) Půjde asi o pět žen a šest mužů.
15) Šest postav z party je již plnoletých.

Mám toho ještě o něco více, ale to už jsou důvěrnější informace, které zde nechci vyzradit. Je možnost, že se některé z výše uvedených bodů ještě změní. Avšak, to nejdůležitější nevím. Jak se ta parta bude jmenovat? Hm... nad tím musím ještě popřemýšlet.

Hlavně... neberte to vážně. Jde o něco, co se zrodilo v mé hlavě. Bude to blbost.

Ale jsem z toho nadšená, jak malé děcko.

Teranosuke Unko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asuka Asuka | E-mail | Web | 5. dubna 2016 v 20:53 | Reagovat

Levné knihy XD asi tam taky začnu chodit, protože nemám kešeně... a vlastně už od vánoc nic nečtu T_T
No ale ten tvůj nápad se mi líbí. Máš to dobře promyšlené, moje povídky jsou naprosto jednoduchý na pochopení... Jinak by jsem to nedokázala napsat XD a vím jaký to je nic (skoro) nedokončit. Jinak obdivuji všechny co píšou yaoi... protože moje fantazie na erotické scénky je dobrá, ale napsat to nedokážu (i pokus o popsání blbý pusy mi nejde)  XD a už vůbec ne jako kluk X kluk, takže já problém nemám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama